Garážové brány, posuvné dvere - Adves s.r.o.

automatické dverové systémy a garážové brány

Produkty   Celopresklené konštrukcie  Kovanie pre kyvadlové a dorazové dvere 

mapa stranky

Univerzálne kovanie pre kyvadlové a dorazové dvere

Sklárski majstri existovali už 3 000 rokov pred Kristom v starom Egypte. V antickom Ríme sa mohli cisári chváliť prvými bezfarebnými čašami. Už v 13. storočí nášho storočia bola výroba skla vo väčšom meradle luxusom. Až na prelome 20. storočia mali priemyselné postupy výroby za následok široké a mnohostranné rozšírenie použitia.

Modernú architektúru si najneskôr od dôb štýlu Bauhaus nie je možné predstaviť bez použitia skla. Nákupné pasáže, kancelárie, obchody, ordinácie lekárov alebo byty sú presvetľované použitím skla a doslova zaplavované svetlom. Sklo prináša priesvitnosť a ľahkosť i do priestorov s komplikovanými svetelnými pomermi. Univerzálne kovanie firmy nekladie použitiu skla vo stavebníctve prakticky žiadne hranice. Bez problémov sa dajú inštalovať ako kyvadlové dvere a dorazové dvere, tak i závetrie s horizontálne alebo šikmo uloženými strešnými sklami.

Vstúpte!

Hliník (Al) je chemický prvok s protónovým číslom 13. Jeho chemický názov alumínium je odvodený od latinského názvu pre kamenec. Hliník je pomerne mäkký, húževnatý kov. Dá sa spracovávať ťahaním. Valcovaním je z neho možné vyrobiť tenkú fóliu. Pri pomerne nízkych teplotách sa dá odlievať, pretvárať, ohýbať, lisovať, kovať a obrábať. Napätia vzniknuté tvarovaním za studena sa dajú odstrániť žíhaním na mäkko (do 250 °C).

Univerzálne kovanie JUMBO

Univerzálne kovanie JUMBO sa uplatňuje pri použití silných a ťažkých skiel, a preto na krídlach väčších rozmerov. Rohové kovanie JUMBO je väčším bratom bežného rohového univerzálneho kovania a hodí sa najlepšie pre rozmerné dverné krídla do hmotnosti až 200 kg a šírky 1 500 mm. Tiež je možné kombinovať univerzálne kovanie JUMBO s dvernými lištami a hornými alebo bočnými sklenenými dielmi (svetlíkmi) s kovaním JUMBO PT 40.

Kovania:

Niečo, čo uchopí!

Možné hrúbky skla:

  • 10,00 mm – 19,00 mm ESG (kalené sklo)
  • 12,76 mm – 21,52 mm VSG (lepené sklo)

Univerzálne kovanie TUBO

Týmto systémom z ušľachtilej ocele sa firme podarilo vytvoriť kompletný balík pre logickú a kreatívnu jednotnosť otočných dverí. Veľkou a praktickou výhodou madiel TUBO je už integrovaná zamykacia mechanika, vďaka ktorej sa stáva zámok na úchytnej tyči zbytočnosťou. Kompletný TUBO systém je tvorený vhodným rohovým kovaním, spojovacími prvkami a prípojnými dielmi, ktoré poskytujú veľké množstvo tvorivých možností.


Myšlienky, ktoré udávajú pohyb.

Základný kameň realizácií vašich nápadov.


JUMBO TUBO TUBO TUBO Univerzálne 1 Univerzálne 2 Univerzálne 3 Univerzálne 4

Linky

created by mandra webdesign 2008