Garážové brány, posuvné dvere - Adves s.r.o.

automatické dverové systémy a garážové brány

Produkty   Celopresklené konštrukcie  Skladacie faltovacie dvere 

mapa stranky

Skladacie faltovacie dvere

V nemeckej obci Schinkel neďaleko Kielu stojí snáď najmenší dom spolkovej zeme Šlesvicko-Holštýnsko. Minidom má plochu 24 m2. Na nej sa nachádza priestor pre bývanie i spanie vrátane šatníkovej skrine, kuchyňa a kúpeľňa. Jeho obyvatelia sa nemusia v porovnaní s bežným bytom ničoho vzdať, ani veľkých dverí a okien.

I keď sú rozmery miestnosti veľké, nie sú skladacie zariadenia účinným a elegantným riešením len pre kancelárie, ale aj pre moderný bytový design.

Pri kovaniach pre skladacie a harmonikovo skladacie dvere sú všetky krídla spojené pomocou kĺbov. Pri otváraní sa zariadenia doslova "skladajú". Takzvané "staničky" alebo "parkovacie kapsy", ako pri horizontálnych posuvných zariadenia, nie sú potrebné.


Myšlienky k uchopeniu!

K funkcii: Pri skladacích dverách (rad 100 a 500) je otočné zariadenie krídla a uloženie závesných kolien na koncoch krídel. Preto pri otváraní dverí vybočí zo strednej osy celá šírka krídla.

Pri harmonikovo skladacích dverách (rad 200) sú závesné rolne umiestnené uprostred krídel. Preto je pri otvorenom zariadení polovica krídla vnútri a druhá polovica vonku.

Eloxal je skratkové slovo vytvorené zo slov elektrolytická oxidácia alumínia. Alumínium (hliník) sa elektrolyticky oxiduje, aby sa na ňom vytvorila 5-25 µm hrubá vrstva, ktorá ochráni kov pred koróziou. (Prirodzená oxidačná vrstva na hliníku býva 0,1-0,5 µm). Eloxovanie sa bežne vykonáva rovnosmerným prúdom v kyseline sírovej alebo v kyseline šťaveľovej. Hliník je pritom pripojený na anódu, preto sa tento postup označuje tiež ako anodizácia. Niekedy sa používa i striedavý prúd (ematalácia), pričom obidve elektródy sú tvorené hliníkom.


Faltovacie dvere Faltovacie dvere Faltovacie dvere Faltovacie dvere

Linky

created by mandra webdesign 2008