Garážové brány, posuvné dvere - Adves s.r.o.

automatické dverové systémy a garážové brány

Produkty   Celopresklené konštrukcie  Kovanie pre posuv. dvere a skladacie steny 

mapa stranky

Kovanie pre posuvné celosklené dvere a skladacie steny

PRAKTICA
Prvé myšlienky na vznášadlo na magnetických vankúšoch sa objavili už v roku 1922. Trvalo však dlho, keď v polovici 60. rokov prvé pokusné vozy potvrdili, že technika magnetických vankúšov skutočne funguje. V roku 1980 vznikla v nemeckom Emslande skúšobná dráha, na ktorej voz pomenovaný Transrapid prešiel testovací okruh. Od prelomu rokov 2003/2004 predvádza Transrapid v Šanghaji na dráhe medzi letiskom a stredom mesta svoje silné stránky: spoľahlivú techniku, tichý pohyb a hravosť pohybu pri prevážaní nákladov veľkých hmotností.

Presne to isté sa – v menšom meradle – očakáva od kovaní posuvných dverí. Naše kovanie posuvných dverí PRAKTICA sa mnohokrát osvedčilo. Vo svojej základnej verzii je tvorené len dvoma profilmi s prierezom 60 x 90mm.


Kovanie PRAKTICA je koncipované pre jednokrídlové alebo dvojkrídlové zariadenia, ktoré je možné doplniť o nepohyblivé prvky. Vodiacu koľajnicu je možné upevniť na stropoch alebo na stenách. Okrem toho je možné realizovať samonosné vyhotovenie so svetlíkom alebo bočné upevnenie na sklenenej stene vo výške miestnosti.


Pre celosklenené posuvné krídla vyrábame špeciálne uzatváracie prvky: zámky s hákovou západkou, zaskakovacím madlom alebo krúžkovou západkou. Zvislé medzery je možné v prípade potreby utesniť profilom z ľahkého kovu s kefami.

Technika v pohybe!

Hmotnosť krídla môže byť max. 150kg, za predpokladu, že šírka krídla je najmenej 680mm. Kovanie sa vyrába pre hrúbky skiel 8, 10 a 12mm (kalené bezpečnostné sklo ESG).


PICO
Od roku 1845 sa v Saskom meste Glashütte vyrábajú mechanické hodiny. S neobyčajnou zručnosťou a veľkým citom pre detail tvorili hodinári osvedčené synonymum pre jedinečnosť. Bez ohľadu na to, v ktorej manufaktúre vo východnej časti Krušných hôr hodiny vznikajú, spájajú krásu s nevšednosťou, precíznosťou a životnosťou – od chronografu až po decentné malé dámske hodinky.

S rovnako veľkou precíznosťou funguje naše najmenšie kovanie pre posuvné dvere PICO, jeho vodiace koľajnice majú rozmer len 60 x 60mm. Pri použití jedného alebo viac bočných dielov je veľkosť vodiacej koľajnice len 72 x 60mm.


Krídlová súprava je vybavená vždy jednou tandemovou rolňou, uloženou na guľôčkovom ložisku, potiahnutom delrinom, ktorá vždy zaisťuje optimálny chod. Tieto bezúdržbové rolne umožňujú ľahký nehlučný pohyb krídla posuvných dverí hmotnosti max. 150 kg. Vďaka integrovanému mechanizmu je možné krídlo ľahko výškovo zriaďovať v rozmedzí ± 5 mm. Vodiace koľajnice je možné priskrutkovať ako na múr, tak i na strop. Pokiaľ boli vodiace koľajnice namontované predbežne tak, aby lícovali so stropom, nie je neskoršie nasadenie krídla žiadny problém.

Veľké myšlienky.

Typ PICO OS
rozmery: 60 x 60mm
jednokrídlové alebo dvojkrídlové
bez bočných dielov

Typ PICO MS
rozmery: 72 x 60mm
jednokrídlové alebo dvojkrídlové
s bočnými dielmi

Prípustná hmotnosť jedného krídla je 150kg, rozmery sú max. 1 500 x 3 000mm. Hrúbka jednotabuľového bezpečnostného skla môže byť 8, 10 nebo 12mm. Lepené sklo VSG je tvorené dvoma tabuľami 6mm hrubého kaleného skla ESG.


PICO PICO PICO PICO

ELBA line
Štrasburskí radní chceli zvládnuť rastúci dopravný chaos. K riešeniu urbanistického problému patrí od polovice 90. rokov tiež štyri električkové linky, ktoré križujú mesto vo všetkých svetových stranách. Dráhy oslňujú absolútne moderným designom: priestorné a vďaka veľkým oknám, svetlom zaplavené vagóny, pohodlné sedadlá a príjemné farebné riešenie ako vo vnútri, tak zvonku. Ale i tí, ktorí práve v tomto vozni necestujú, profitujú z modernej techniky. V centre mesta zaisťuje systém koľajníc s protihlukovým tlmením prakticky bezhlučný pohyb dráhy ulicami.

Rovnako ticho, moderne a atraktívne sa chová kovanie ELBA line firmy. Komfortný klzný systém z ušľachtilej ocele pre najvyššie nároky. Je otvorená svetlu, výhľadu a atraktívnym variantom. ELBA line sa tak prezentuje ako inovativny sprievodca modernej architektúry. Takmer malíčkom sa dajú sklenené krídla uviesť do pohybu.


Záleží na detaile!

Posuvné dvere je možné kombinovať s otočnými dverami.
Jednotný design pritom zaručuje vyrovnaný vzhľad.


ELBA line ELBA line ELBA line

Variant
Produkty založené na stavebnicovom princípe, sa stavajú, podobne ako stavebnice, z jednotlivých modulov. Jednotlivé komponenty je možné rôzne kombinovať do jedného celku. Pre projektantov a užívateľov to prináša veľké výhody, z ľubovolných štandardizovaných komponentov je možné vytvoriť individuálne riešenie.

Kovanie posuvných dverí VARIANT firmy ponúka tvorcom takmer neobmedzené možnosti variácii. Tie siahajú od jednoduchého posuvného krídla vo vyhotovení z hliníka alebo ušľachtilej ocele (VARIANT 80 a VARIANT 120) až po trojkrídlové vyhotovenie s unášacím systémom. Unášací systém umožňuje teleskopické ovládanie posuvných krídel a hodí sa najlepšie pre priestory s nedostatkom miesta. Veľkou výhodou je množstvo možností integrácie pevných dielov.


Zostavujte sami!

Prípustná hmotnosť krídla je max. 120kg.
Pre krídla s integrovaným unášacím systémom platí max. hmotnosť 100kg.


Variant Variant Variant Variant

Göttingen
Keď bola 1. októbra roku 1915 uvedená do prevádzky lipská hlavná stanica, patrila medzi najväčšie stanice na svete. Dnes je lipská stanica moderným cestovným a nákupným centrom s rôznymi poskytovanými službami. Je skvelým príkladom toho, ako zaobchádzať s historickým stavebným fondom. Vnútrajšok reprezentuje požiadavky moderného verejného viacúčelového objektu. K tomu patrí mnohostranné použitie veľkých sklenených plôch. Ich použitím vznikli jasné a svetlom zaliate priestory.

Pre toto špeciálne použitie skla, a tým pre najnáročnejšie požiadavky, je naše kovanie posuvných dverí GÖTTINGEN ako stvorené. Je mnohostranne použiteľné, variabilné a komfortné priestorové riešenie. Kovanie posuvných dverí sa prezentuje viditeľnou technikou a aktuálnym designom. Vďaka svojej veľkej nosnosti sa hodí pre veľkoplošné celosklenené zariadenia v interiéroch. Nepohyblivé bočné diely s jednými alebo dvoma posuvnými dverami sa dajú ľubovolne kombinovať.

Kúsok, ktorý stojí za to!

Pri systéme kovania GÖTTINGEN môže byť maximálna hmotnosť krídla asi 200kg. Pritom musí byť dodržaná maximálna veľkosť krídla 2 500 x 3 500mm. Kovania sa zhotovujú pre systémy ochrany proti dymu TEUBA, proti vnikaniu jedovatého dymu.Göttingen Göttingen Göttingen

Linky

created by mandra webdesign 2008