Garážové brány, posuvné dvere - Adves s.r.o.

automatické dverové systémy a garážové brány

Produkty   Celopresklené konštrukcie  Posuvné steny HWS 

mapa stranky

Posuvné steny HWS

Zariadenie HSW s rohovými kovaniami radu 700 Junior
Ludwig Mies van der Rohe bol jedným z najvýznamnejších stavebných architektov. Svojou prácou sledoval koncepciu plávajúceho priestoru tým, že zbavil stenu jej nosnej funkcie a umožnil tak jej voľné umiestnenie v rámci daného pôdorysu. To prinieslo veľkú voľnosť pri variabilnom riešení priestorov.

Tam, kde je dôležitá predovšetkým transparentnosť jednotlivých priestorov, kde sa vyžadujú namiesto vodiacich koľajníc decentné rohové kovania pekných tvarov, kde by nemal byť rušený vzhľad, ponúkajú zariadenia HSW (Horizontale-Schiebe-Wände = horizontálne posuvné steny) radu 700 JUNIOR elegantné riešenie. Je možné rozdeľovať priestory rôznych pôdorysov. Horizontálne posuvná stena 700 JUNIOR je určená predovšetkým pre vnútorné priestory. Napr. nákupné pasáže, oddeľovanie kancelárií a tiež pre ateliéry, všade tam, kde je kladený veľký dôraz na vzhľad.


Požadujte transparentnosť!

Hmotnosť krídla môže byť až 80kg, maximálne rozmery krídla pritom môžu dosahovať až 1 000 x 2 800mm.


R 700 Junior R 700 Junior R 700 Junior R 700 Junior

Zariadenie HSW s dvernými koľajnicami radu 700 Štandard
Technicky i opticky presvedčivo je možné rôznorodé priestorové riešenia realizovať pomocou zariadenia HSW s dvernými koľajnicami (Horizontale-Schiebe-Wände = horizontálne posuvné steny). Tieto zariadenia poskytujú v objektoch pohyblivé transparentné akcenty a je možné ich ideálne použiť vo verejných budovách, ako napr. v nákupných centrách, výstavných priestoroch alebo radoch obchodov. Otvorené krídla zámerne zvýrazňujú oddelenie vnútorného a vonkajšieho priestoru a vyzývajú k vstupu. Tiež v privátnom použití poskytuje tento rad – v zimných záhradách ako aj v obytných priestoroch – rozmanité možnosti riešení. Vodiace koľajnice radu 700 (ako Štandard, tak i JUNIOR) je možné ohýbať, tým sú maximálne vhodné i pre polkruhové alebo eliptické zariadenia.


Len ťažko poraziteľné!

Systém je možné zaťažiť krídlami o hmotnosti až 100kg. Z technických dôvodov je možno krídla konštruovať až do veľkosti 1 200 x 2 800mm. Maximálna veľkosť krídla kývacích a dorazových dverí je 1 100 x 2 600mm.
V radoch 100, 200, 500 a 700 umožňujeme použitím rovnakých nosných koľajníc ľahké spracovanie našich systémov.


R 700 R 700 R 700

Zariadenie HSW s dvernými koľajnicami radu 800
Všade tam, kde sa žiada ekonomické využitie priestoru a servisná pohotovosť, je možné sklenenými prvkami pohybovať ľahko rukou. (HSW = Horizontale-Schiebe-Wände = horizontálna posuvné steny). Krídla sa pri otvorenom zariadení schovajú do variabilnej "staničky", ktorá je úsporná z hľadiska potrebného miesta, alebo do špeciálne zhotovených parkovacích koľajníc.

Architektom sa nekladú prakticky žiadne hranice alebo je možné realizovať najrôznejšie pôdorysné varianty. Pomocou jednoduchej logickej a vyzretej techniky firmy je možné zostavovať priame a polygonálne sklenené posuvné steny. Posuvné steny sa môžu bez všetkého kombinovať s pevnými prvkami.


Jednoducho viac pohybovať!

S veľkosťou až 1 500 x 4 000mm, môže hmotnosť jednotlivého krídla dosiahnuť až 180kg.
Veľkosť krídla kývacích a dorazových posuvných dverí je maximálne 1.100 x 3.000mm.


R 800 R 800 R 800 R 800

Kývacie a dorazové posuvné krídla HSW 800 so svetlíkom
Krídlo HSW-PT so svetlíkom umožňuje maximálne rozmery až do 4 metrov a pohodlný prechod i pri zatvorenom zariadení. Komfortné a elegantné riešenie! (HSW = Horizontale-Schiebe-Wände = horizontálne posuvné steny).

Pri maximálnej konštrukčnej výške 4m a s možnosťou kombinácie zamykacích systémov BTS (Bodentürschließer = podlahové zamykanie dverí), OTS (Obentürschließer = horné uzamykanie dverí) alebo RTS (Rahmentürschließer = rámové uzamykanie dverí), je táto konštrukcia optimálna pre veľké zariadenia. Hrúbka skla sa môže pohybovať medzi 10 a 12mm.

Ľahká zástavba a ovládanie, vzhľadová i technická dokonalosť dovoľujú túto kombináciu označiť za vrchol našich systémov zo skla.

My máme nápady!

Možné rozmery takých prvkov dosahujú 1.100 x 4.000mm.
Výška svetlíka 1.000mm a výška krídla 3.000mm.


Zariadenie HSW s kovaním PUNKTO
Keď sa niekto trafí "do čierneho (bodu)", znamená to, že vec trefne popísal a spracoval to podstatné. Tiež v technike je možné sa s týmto vyjadrením stretnúť. Metóda bodového zvárania ručí za vytvorenie presného a pevného spojenia.

Rovnako bezpečné spojenie vytvárajú naše kovania HSW PUNKTO. (HSW = Horizontale-Schiebe-Wände = horizontálne posuvné steny.) Tieto kovania z ušľachtilej ocele ponúkajú elegantnú možnosť voľby s ohľadom na klasické zaradenia SW s vodiacimi koľajnicami. Pri konštrukčnej výške do 3 000 mm je upevnenie kovaní PUNKTO možné pomocou zápustných skrutiek. Väčšie krídla sa upevňujú pomocou roziet.


Trefa do čierneho.

Rad 700: max. výška: 3.000 mm / max. hmotnosť krídla 100 kg
Rad 800: max. výška: 4.000 mm / max. hmotnosť krídla 130 kg


PUNKTO PUNKTO PUNKTO PUNKTO

Linky

created by mandra webdesign 2008